Харчування вагітної

25.08.2021 0
_viber_2021-08-25_08-51-32-433.jpg

Збалансований раціон під час вагітності – це основа гарного самопочуття і прекрасного здоров’я мами і малюка. Всі вагітні зазвичай дуже бояться з’їсти або випити щось шкідливе і набрати зайві кілограми. Саме правильний раціон дає можливість жінці залишатися стрункою, здоровою і сильною під час вагітності, тому дуже важливо знати, що варто їсти і пити, а що ні.
Під час вагітності Вам доведеться їсти за двох (за Вас і за Вашу дитину). Але не думайте, що це означає їсти вдвічі більше. Замість цього, думайте про те, як харчуватися вдвічі краще.

Протягом вагітності у Вас виникне потреба в додаткових поживних речовинах, таких як: залізо, кальцій, фолієва кислота та інші необхідні вітаміни.

☝️Основні принципи правильного харчування вагітної:

👉Вибирайте варені та печені страви 👉Намагайтеся відмовитися від смаженого, копченого.
👉Не переїдайте, все добре в міру, переїдання – вірний шлях до зайвої ваги.
👉Філософськи ставтеся до шкідливих продуктів. Заборонений плід завжди солодкий! Тому якщо Вам дуже сильно захотілося чогось шкідливого, обов’язково з’їжте, тільки зовсім трошки, щоб перехотілося.
👉Не набирає зайві кілограми не той, хто дуже мало їсть, а той, хто регулярно рухається. Тому не варто забувати про щоденні фізичні навантаження. Перед тим, як почати займатися фізкультурою, обов’язково проконсультуйтеся з Вашим гінекологом.
👉Дуже важливо пити достатню кількість води. У першому і другому триместрі лікарі рекомендують пити близько 2-2,5 літрів рідини в день. Приблизно, починаючи з 20-го тижня вагітності, кількість води в раціоні варто скоротити до 1-1,5 літрів в день, також в цей час дуже важливо практично виключити з раціону сіль, щоб уникнути набряків.
В якості основного напою під час вагітності фахівці рекомендують вибирати чисту бутильовану воду без газу. При виборі води для пиття варто звернути увагу на те, щоб водичка відповідала всім державним нормам і стандартам, була чистою, безпечною і корисною.

☝️Від чого краще відмовитись під час вагітності:

✅великої кількості цитрусових;
✅гострого, солоного, кислого;
✅консервів;
✅грибів;
✅свіжих дріжджових виробів, жирних кремів;
✅великої кількості бобових.

☕️Кава.

Про цей напій варто поговорити окремо. Безумовно, за великим рахунком під час вагітності варто відмовитися від кави, какао і їх похідних, так як ці напої через високий вміст кофеїну здатні підвищувати тонус матки, що може бути небезпечно при виношуванні малюка.
☝️Але не все так однозначно. Наприклад, якщо мама під час вагітності страждає від зниженого тиску, то в такому випадку їй може бути навіть дуже корисно випити з ранку чашечку натуральної кави. Тому перш ніж повністю відмовлятися від цього напою, поговоріть з Вашим гінекологом, обговоріть всі «за» і «проти», враховуючи ваші індивідуальні здібності.

Алкоголь.

Всім вагітним варто повністю відмовитися від будь-якого алкоголю в період виношування і лактації. Навіть якщо Ваш дідусь, дядько, тато або ще хто-небудь стверджує, що ось це домашнє вино корисно навіть Вам, не вірте! Ви повинні бути тверді у ваших переконаннях, Ви виношуєте цю дитину і тільки Ви і Ваш лікар знаєте напевно, що Вам корисно, а що ні.

☝️Варто їсти більше:

✅овочів, фруктів, ягід;
✅пити свіжих соків;
✅молочних продуктів низької жирності, які ви любите;
✅сухофруктів
✅нежирного м’яса і риби;

☝️Морепродукти з високим вмістом ртуті.

Морепродукти – це хороше джерело білка та заліза, також жирні кислоти Омега 3 в більшості риби можуть допомогти уникнути вади розвитку мозку плоду. Проте, в деяких рибах та молюсках наявна потенційно небезпечна доза ртуті, яка може погіршити розвиток нервової системи дитини. До таких риб входять: риба-меч, акула, королівська скумбрія.
Для вагітної жінки безпечно їсти до 350 грамів морепродуктів в тиждень.
Це прирівнюється до двох порцій середнього розміру креветок, лососю, сайди, тріски або консервовано тунцю.

Сирі, недоготовані або забруднені морепродукти.

Краще уникати сирої риби та рапанів, таких як устриці та молюски, та заморожені копчені морепродукти, такі як лосось. Якщо Ви їсте рибу місцевого вилову, зверніть увагу на додаткові застереження, особливо якщо є забрудненість води. Якщо застережень немає, обмежте у вживанні рибу з місцевих водойм до 150 грамів на тиждень і не вживайте іншої риби цього тижня. Більшість морепродуктів має готуватися за внутрішньої температури 60*C.

☝️Щоб уникнути захворювань через їжу, все м’ясо та птиця мають бути повністю приготовлені перед вживанням у їжу.

☝️ Перероблені м’ясні продукти. У ході обробки м’ясо може забруднюватися, особливо якщо обробка включає багато процесів. Ковбаса варена, салямі, хотдоги – потребують найбільшої уваги. Вони можуть викликати рідкісну, але потенційно небезпечну харчову хворобу – лістеріоз.

☝️Інше питання яке варто пам’ятати про м’ясні продукти, особливо про ті, які можуть зберігатися без охолодження, що вони містять велику кількість натрію, а під час вагітності вони можуть спричинити надмірні набряки.
☝️ Велика кількість печінки. Під час вагітності можна їсти печінку, але не зловживати, адже вона багата на вітамін А, що може призвести до надлишку цього вітаміну в організмі та спричинити вроджені дефекти.

👍Їсти щонайменше три невеликі порції в день і бути впевненою, що Ваші перекуси будуть складатися лише з корисних продуктів насичених поживними речовинами, які важливі саме для Вас.

‼️Дуже важливо, щоб те, що Ви їсте і п’єте під час вагітності, було якісними і безпечними!

Якщо Ви сумніваєтеся в якості будь-якого продукту, напою, краще відмовтеся від нього. Вибирайте найкорисніші продукти і чисту воду!
Стати на облік та просто порадитись, ви зможете зі спеціалістами в ЛДЦ Neuro Global:

Коноваленко Микола Миколайович
✅ Асистент кафедри акушерства та гінекологіі ІФНМУ.
Досвід роботи складає більше

Римарчук Маріяна Іванівна
✅ Кандидат медичних наук,доцент кафедри акушерства та гінекології ПО ІФНМУ.Категорія перша.
Досвід роботи складає більше 12 років

Лука Олена Володимирівна
✅ Провідний спеціаліст з питань акушерства та гінекології .
Досвід роботи складає більше 20 років.

Живіть безтурботно, адже ми завжди поруч  ЛДЦ Neuro Global

 Запис на прийом можливий за номерами телефону ☎️0683180688

                                                                                              ☎️0501508974


Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *


Лікувально-діагностичний центр NeuroGlobal