Цукровий діабет

30.11.2021 0
262782005_426749255761571_7782688059198334330_n.jpg

Діабет — хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну або ж організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін. Інсулін — це гормон, який регулює рівень глюкози у крові.

В результаті неконтрольованого діабету виникає гіперглікемія (підвищення рівня глюкози в сироватці крові), що призводить до ураження багатьох систем організму, особливо нервів та кровоносних судин.

Симптоми діабету

 • надмірне сечовиділення;
 • спрага;
 • постійне відчуття голоду;
 • втрата маси тіла;
 • відчуття втоми;
 • погіршення зору.

Типи діабету

Діабет 1-го типу (або ж інсулінозалежний) — характеризується недостатнім виробленням інсуліну. Причини виникнення недостатньо вивчені, тому запобігти захворюванню практично неможливо.

Діабет 2-го типу (інсулінонезалежний) — виникає внаслідок неефективного використання інсуліну організмом. Більшість випадків діабету цього типу пов’язані з надмірною масою тіла і браком фізичної активності.

Гестаційний діабет — характеризується підвищенням рівня глюкози у крові, яке розвивається у жінок в період вагітності. При цьому типі діабету виникає висока ймовірність ускладнень у період вагітності та пологів.

Ризики й ускладнення

 1. У дорослих людей з діабетом ризик розвитку інфаркту та інсульту у 2–3 вищий за інших. Загальний ризик смерті серед людей, хворих на діабет, як мінімум вдвічі вищий за такий у людей того ж віку, які не хворіють на діабет. 6,2% cмертей у світі пов’язано з діабетом.
 2. Зниження кровотоку через уражені судини в поєднанні з ураженням нервових закінчень значно підвищує ризик виникнення виразок на ногах, їх інфікування та в кінцевому результаті — ампутації.
 3. Ураження сітківки очей — діабетична ретинопатія — виникає внаслідок ураження дрібних кровоносних судин та є причиною 1% випадків сліпоти.
 4. Діабет — основна причина ниркової недостатності.

Профілактика діабету

Профілактика діабету полягає у простих заходах із підтримання здорового способу життя. Щоб вберегтися від діабету, вам необхідно:

 • досягнути нормальної маси тіла та підтримувати її;
 • бути фізично активним та приділяти не менше 150 хв на тиждень регулярній фізичній активності;
 • дотримуватися здорового харчування та зменшувати кількість глюкози та насичених жирів;
 • утримуватись від тютюнокуріння.

Збережіть цю інформацію та поділіться з усіма, кому вона може стати у пригоді. Краще розуміння симптомів і плану дій в разі небезпеки — можуть зберегти здоров’я чи навіть врятувати життя.

👉Запис на огляд та консультацію;
👉додаткова інформація в лікаря координатора за номерами телефону
📞 0683180688
📞 0501508974
м.Івано-Франківськ
Містечко КАЛИНОВА СЛОБОДА

З ТУРБОТОЮ ПРО Вас

Neuro Global

Будьте здорові!!!

‼️Стаття носить інформаційно-ознайомлювальний характер. Будь ласка, пам’ятайте: самолікування може нашкодити вашому здоров’ю

 


Залишити коментар

Ваша електронна пошта не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *


Лікувально-діагностичний центр NeuroGlobal